Šiatorská Bukovinka > pre turistov > cyklistika > S deťmi na Šomošku

S deťmi na Šomošku
  

3. november 2011 | MC

Trasa:

Šiatorská Bukovinka, žel. zast. » Šomoška, vstupný areál

otáznik dĺžka: 4,5 km
otáznik prevýšenie: 100 m
otáznik časové trvanie: 0,5 h
otáznik asfalt: 22 % (1 km)
otáznik lesné cesty: 78 % (3,5 km)
otáznik náročné chodníky: 0 % (0 km)
otáznik náročnosť: nízka
otáznik  - v noci: nízka
otáznik  - v zime: nízka
MTB trasa ľahká

Trasa sa začína na železničnej zastávke v Šiatorskej Bukovinke (275 m.n.m). Prejdeme cez hlavnú cestu na druhú stranu, kde bez problémov nájdeme odbočku k rybníku. Pred rybníkom zabočíme vpravo a pokračujeme tak po jehu brehu až k železnému mostíku. Za mostíkom sa bude chodníček rozvetvovať - my sa vyberieme strednou cestou smerom k cintorínu. Po chvíľke sa dostaneme až k domom, zabočíme vpravo a miernym stúpaním prídeme do centra obce, k autobusovej zastávke.

hrad Šomoška

Znova stúpame, no len po križovatku na konci dediny. Nedajte sa pomýliť smerovou tabuľou, ktorá vás bude lákať k hradu po asfaltke. Zabočíme doľava a po krátkom šotolinovom zjazde sa dostaneme k prvému brodu. Najmä deti z neho budú mať obrovskú radosť a nezabudnuteľný zážitok. To ešte netušia, že ich cestou čakajú ďalšie tri!

Prašná lúčna cesta vás prevedie krásnymi zákutiami, pri troche šťastia stretnete aj pásuce sa ovečky. Po chvíľke sa dostanete na väčšiu lúku, kde sa cesta zvrtne doprava a napojí sa na asfaltku, ktorej sme dali košom ešte v dedine. Odtiaľto je to už len pár metrov k vstupnému areálu, kde deti potešia preliezky a rodičov teplá káva či chladené pivo. Milá obsluha vám s radosťou postráži bicykle, aby ste so svojimi ratolesťami mohli navštíviť hrad Šomoška, hrdo sa vypínajúci na neďalekom brale.


späť na zoznam článkov

Oficiálna stránka obce