Šiatorská Bukovinka > pre občanov > športové výsledky > Fiľakovský cross 2013

Ondrej Cibuľa na Fiľakovskom crosse
  

14. máj 2013 | ĽC

Uplynulý víkend sa uskutočnil už tradičný bežecký pretek známy ako Fiľakovský cross. Šiatorsko-bukovinčan Ondrej Cibuľa sa zúčastnil všetkých šiestich ročníkov a nebolo tomu inak ani tento rok.

Fiľakovský cross, terénny vytrvalostný beh

Aj keď meteorológovia varovali pred rizikom zrážok, nakoniec celú sobotu vládlo príjemné slnečné počasie. Na štart závodu dlhého 13 kilometrov sa postavilo 81 bežcov, piati duatlonisti a ja, jediná turistka. Profil trate spolu s pripekajúcim slniečkom dali tušiť, že dnešny závod bude veľmi náročný aj pre trénovaných bežcov.

Oproti minulým ročníkom bola mierne zmenená trasa cez mesto, čím sa, najmä pre cezpoľných účastníkov, stala ešte viac atraktívnou. Bežcom sa naskytol pohľad na majestátny fiľakovský hrad, prebehli zrekonštruovaným parkom, aby sa následne mohli zahryzúť do prvých výškových metrov nad starou tehelňou za mestom.

Fiľakovský cross, bežecké preteky

Perfektne vyznačená trať doviedla bežcov do Beliny, kde na nich čakala osviežovacia a občerstvovacia stanica. Aj napriek tomu však jeden účastník nezvládol nástrahy trate v poobedňajšej horúčave, pár kilometrov pred cieľom skolaboval a musela ho odviezť sanitka. Najlepšie si sily rozložil Tomáš Kubej z Ružomberka, ktorý s takmer minútovým náskokom zvíťazil v čase 0:47:55 hod. Môj manžel, Ondrej Cibuľa, dobehol so stratou 37 minút na víťaza na 66. mieste.

Fiľakovský cross, cezpoľný beh

V cieli, kde každého účastníka odmenili diváci silným potleskom, čakala na bežcov bohatá tombola, do ktorej prispeli cenami miestni podnikatelia. Neodmysliteľnou súčasťou Fiľakovského crossu je už tradične lahodný guľáš, ktorý po náročnom športovom výkone chutil dvojnásobne.

Preteky, ktoré už majú v bežeckej obci svoje meno a v kalendári pretekov pevné miesto, sú taktiež ideálnym prostriedkom ako urobiť niečo pre svoje zdravie. Nám neostáva nič iné ako sa rozlúčiť a dúfať, že budúci rok sa na štartovnej listine objaví viac Šiatorsko-bukovinčanov. Behu zdar!


 Fiľakovský cross 2013 - výsledky
 1. Tomáš Kubej Ružomberok 0:47:55
 2. Ján Pockľan Hrachovo 0:48:40
 3. Boris Kotman Vidiná 0:51:30
 :
 66. Ondrej Cibuľa Šiatorská Bukovinka 1:24:40
 :
 81. Ľubica Cibuľová Šiatorská Bukovinka 2:37:52


späť na zoznam článkov

Prečítajte si tiež:

Futbal 2012/2013
webdesign by Marki007 © 2011
Oficiálna stránka obce